John Erik Eriksen fra Hurdal kom inn til Alta fem timer og et minutt bak vinner Thomas Wærner da han i kveld tok tredjeplassen i FL-1200.
![](https://finnmarkslopet.no/wp-content/uploads/2019/03/JohnErikEriksen1.jpeg)
Det var et lett snødrev i lufta da Eriksen kom med åtte hunder over mållinja i Markedsgata, sju spreke og glade foran sleden og en oppi. – Vi kunne ha kjørt litt til vi, sa Eriksen etter målgangen. Men han innrømmet at det var godt å komme i mål. – Det føles veldig bra. Det har vært en lang tur, like lang som i fjor!
![](https://finnmarkslopet.no/wp-content/uploads/2019/03/JohnErikEriksen11.jpeg)
Eriksen var svært fornøyd med å ta bronsemedaljen: – Det var det jeg håpet på da jeg laget kjøreplanen, fortalte han. Eriksen kjørte FL-1200 for første gang i fjor, og mente det var lettere å kjøre i år. – Det var mye lettere å kjøre i år. Da visste jeg jo hva jeg skulle.
![John EriK Eriksen (t.h.) ble møtt av vinnter Thomas Wærner (t.v.) og sølvmedaljevinner Kristian Walseth (midten) da han kom i mål i Alta i kveld. (Foto: Morten Broks)](https://finnmarkslopet.no/wp-content/uploads/2019/03/Pallen-FL-1200-fredag-foto-morten-broks.jpg)
Eriksen forteller at han har hatt en kjøreplan der han har kjørt i seks timer og hvilt i fire, og ingen av enkeltetappene hans har vært lengre enn 8 mil. – Jeg får sove i halvannen time for hver av disse pausene, mente han.
John Erik Eriksens kjøreplan lot ham ta det veldig rolig i starten av løpet, for så å sakte jobbe seg oppover lista. Til slutt endte han på pallen.
![](https://finnmarkslopet.no/wp-content/uploads/2019/03/Vaggetem_-_MG_1029-scaled.jpg)
John Erik Eriksen og samboer Isabell Neumann samarbeider med Robert Sørlie. Og planene for neste år er klare: – Da skal Robert kjøre FL-1200, mens Isabell skal kjøre Femundløpet, sier han. Og han selv? – Jeg skal drikke kaffe!
![](https://finnmarkslopet.no/wp-content/uploads/2019/03/John-Erik_Levajok-2_-PMA_8932-scaled.jpg)